CAREERLEAD GELECEK ÇALIŞTAYI


Nitelikli insan kaynağı inşası kapsamında Ankara'daki 11 üniversitenin siber güvenlik, yapay zeka ve yazılım öğrenci kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay da siber güvenlik, yapay zeka ve yazılım alanlarıyla ilgili kariyer yol haritaları konuşuldu.

Kariyer yol haritalarının konuşulduğu bu çalıştay da ayrıca Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ. (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin ÖZTÜRK, ASELSANNET Bilgi Teknolojileri Müdürü Yusuf KARACA ve RTÜK Üst Kurul Üyesi Taha YÜCEL bilgi teknolojileri ve siber güvenlik alanlarıyla ilgili konuşmalar gerçekleştirmişlerdir.

CareerLead Gelecek Çalıştayı

25 Aralık 2021 Cumartesi günü Ankara'da bulunan 11 farklı üniversiteden 70'e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay da CyberThink Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahir YÜKSEL Nitelikli İnsan Kaynağı İnşasının Önemi ve Ülkeler Arası Karşılaştırmalar içeren konuşmasını gerçekleştirmiştir.


DEEPCASE Genel Müdürü ve CyberThink Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökmen GÜREŞÇİ Siber Güvenlik Kariyer Yol Haritası hakkında konuşma gerçekleştirmiştir. Öğrencilere siber güvenlik alanında kariyerleri süresince nelere dikkat etmesi gerektiğini, herhangi bir sorunla karşılaştığında nasıl çözebileceklerini anlatmıştır.


DEEPCASE firmasında Yazılım Ekip Lideri olarak görev yapan Burak GÜLBAY Yazılım Uzmanlığı ve Yapay Zeka alanlarında ilerlemek isteyen öğrencilere yönelik kariyer yol haritası sunumunu gerçekleştirmiştir.

tr_TRTurkish